Myasthenia Gravis Strona Główna Myasthenia Gravis
Forum serwisu internetowego dla miasteników
www.miastenia.vel.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
stopień niepełnosprawności
Autor Wiadomość
Monika19 
Użytkownik

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2008-12-26, 23:25   stopień niepełnosprawności

potrzebuję uzyskać tylko stopień niepełnosprawności....nie chce renty. wie ktoś jak to się załatwia???prosze o informacje:)

jozefosta 
Złoty Użytkownik

Wysłany: 2008-12-27, 10:40   

Musisz udać się do Starostwa i w orzecznictwie pobrać druki / 2 / wnioski o uznanie niepełnosprawności.Jeden wniosek sama wypełnisz natomiast drugi wypełnia lekarz I kontaktu i w tym samym wydziale złożysz go.Później komisja=nie ma problemów.Pozdrawiam Józef

grazyna12380 
Użytkownik
grażka

Wysłany: 2009-01-01, 18:38   

Moniko dobrze byłoby gdybyś idąc na komisję wzięła ze sobą ostatnie wyniki badań i ksero karty choroby to pomaga . Pozdrawiam.

Monika19 
Użytkownik

Wysłany: 2009-01-01, 19:35   

ale chyba jak dam im karty ze dwa razy byłam pod respiratorem w ciagu pierwszego roku choroby , ze miałam operacje to bedzie dobrze? bo w zasadzie ja wyniki mam lepsze, jestem silniejsza, ale bez auta nie dałabym rady funkcjonować tak jak funkcjonuje(studia, praca itd)

jozefosta 
Złoty Użytkownik

Wysłany: 2009-01-01, 20:35   

Przechodziłem komisje,oczywiście do wniosków dołączyłem wyniki jakie miałem ?ksero/.W komisji jeżeli chodzi o sprawy neurologiczne jest specjalista neurolog i miastenikom nie robi żadnych problemów.Na podstawie orzeczenia Komisji przysługuje nam karta parkingowa co dzisiaj jest ważne no i turnusy rehabilitacyjne.Nie ma czego sie obawiać.Pozdrawiam Józef

JASIEK 
Gość na forum

Wysłany: 2009-01-01, 21:12   witam

czy moim obowiązkiem jest powiadomienie pracodawcy o mojej niepenosprawności.Nie wiem jak w moim przypadku pracodawca zareaguje na na taką wiadomość.czy może wypowiedzieć warunki prachy ? Jaki stopien niepenosprawności orzeka komisja przy naszych doegliwościach wynikających z MG.

jozefosta 
Złoty Użytkownik

Wysłany: 2009-01-01, 21:33   

To jest nasza choroba i pracodawca nie musi wiedzieć.Komisja orzeka z reguły o niepełnosprawności na dwa lata.Przynajmniej ja tak dostałem.Ale powiedziała mi lekarka na komisji że MG jeszcze nikt nie wyleczył a tylko zaleczył.Pozdrawiam Józef

paula 
Użytkownik

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2009-01-02, 11:26   

a ja Wam powiem, ze juz 2 razy stawałam przed komisja o orzekaniu stopnia niepelnospr. za 1 razem dostałam na 2 lata a ostatnio na 3 lata stopien umiarkowany i musze Wam pow. ze w pracy ze wzgledu na ten stopien pracuje 7 godz. (tyle ma cały etat dla osoby z tym stopniem) i jak u mnie sprawdza sie i nie ma problemu, przy gorszym okresie nawet swego czasu pracowałam po 6 godz., ale jak sami wiecie to tez wszystko zalezy od pracodawcy. Ja w kazdym razie nie narzekam...pozdrawiam i wszystkiego dobrego w Nowym Roku :-)

Monika19 
Użytkownik

Wysłany: 2009-01-02, 18:14   

dziękuje za odpowiedzi. Zacznę się starać o stopień niepełnosprawności, bo bez auta jest cięzko, a parkingi kosztują.
Szcześliwego, jak najlepszego zdrowotnie Nowego 2009 roku:)

szylkretowa 
Użytkownik

Wysłany: 2009-08-08, 12:54   

ja jak skladalam o stopien to bralam wszystkie papiery wypisy szpitalne kartoteki leczenia rozne badania itp. dostalam stopien lekki na dwa lata mimo ze jeszcze diagnizy nie mam 100%...

szylkretowa 
Użytkownik

Wysłany: 2009-08-08, 12:57   

ciesz sie akurat ze chociaz lekki dostalam bo moge dostac stypendium dla niepelnosprawnych na mojej uczelni od pazdziernika. wiec zawsze dodatkowy grosz... :roll:

Martunia880 
Złoty Użytkownik

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-08-13, 21:56   

Witam ja mam właśnie zamiar starac sie o stopień bo przydałoby mi sie stypedndium w czasie studiów. Tylko wsumie nie wiem czy dostane jesli chodzi o wyniki badań to mam tylko to co jes ta wypisie ze szpitala, a teraz na tabletkach nie mam żadnych objawów miastenii wiec wsumie nie wiem czy dostane nawet lekki stopień:/ Pozdrawiam

Monika19 
Użytkownik

Wysłany: 2009-08-18, 09:45   

ja we wtorek 25 sierpnia bede wiedziec czy dostałam stopien ale marnie to widze bo mialam tylko karty ze szpitala z 2007 r. i od poczatku 2009r zadnych lekow na miastenie nie biore. wiec Martuniu jak ja dostane stopien to Ty pewnie tez:)

Martunia880 
Złoty Użytkownik

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2009-08-18, 22:07   

ALe mam takie pytanie bo ja wsumei wezme sie za to (uzyskanie stopnia) pewnie gdzies tak za miesiąc bo narazie mam tylko wniosek. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu ale stwierdzil ze lepiej zeby mi to neurolog wypisał, a teraz mam przez miesiąc praktyki wiec nie mam kliedy isc do neurologa. Co powinnam dołaczyć do wnisku bo wsumie to mam tylko wypis ze szpitala i wyniki badania u okulisty z badania które miałam jeszce przed diagnozą jak mi oko uciekało czy takie papiery starcza czy powinnam dołączyć jeszce coś innego??
Pozdrawiam

szylkretowa 
Użytkownik

Wysłany: 2009-08-18, 22:53   

ja skladajac wniosek o stopien mialam zaswiadczenie od lekarza prowadzacego mnie czyli nerologa i musialo chyba byc ono wazne minimum miesiac przez zlozeniem wniosku albo 3 miesiace nie pamietam. bralam wypisy ze szpitala, kartoteki od lekarza neurologa i rowniez kartoteki od psychiatry i psychologa :-) i rozne dodatkowe badania co mialam robione poza szpitalem takze.

Odpowiedz do tematu